O nás

Hotel Carrera ponúka pre obchodných cestujúcich a pre hostí hľadajúcich relax a oddych komfortne zariadené izby s moderným designom, kúpeľnou, LCD televízorom, internetovým pripojením a uzavreté monitorované parkovisko.

 

A prečo práve „Carrera“?
Názov „carrera“ má mnoho významov a pre rôzne vekové, vzdelanostné, záujmové skupiny ľudí môže privodiť rozličný význam. Slovenské slovíčko to nie je, mohlo by to byť len hra s písmenkami, pre niekoho to konkrétny význam ani nemá, ale samotné znenie prípomína niečo mediteránske, temperamentné, možno niečo španielske alebo mexické. Obdivovateľov áut a motorizmu ako prvé určite napadne Porsche Carrera, milovníkom módy a módnych doplnkov to asi pripomenie luxusné hodinky, slnečné okuliare, alebo módne oblečenie Carrera, pre menších a možno aj pre väčších zas autodráhy Carrera.

V roku 1950 sa v Mexicu usporiadali prvé automobilové preteky „La Carrera Panamericana“ pri príležitosti ukončenia prác na výstavbe mexickej časti Panamerickej rýchlostnej cesty a za účelom jej propagácie. Tieto preteky sa stali časom legendárne a následne sa začalo používať slovíčko carrera na označenie komerčných produktov. Majitelia Hotela Carrera sú nadšencami motoristických športov, nielen automobilov, ale hlavne motocyklov, štvorkoliek, motocrossových pretekov a práve preto si vybrali tento názov.

Carrera je slovko zo španielčiny, ktoré v preklade znamená: pretek, beh, závod, trať, dráha, cesta, dostihy, profesia, kariéra.

Pozývame Vás do Hotela a Cafe – Restaurant Carrera. Navštívte nás a povedzte nám, čo pre Vás znamená slovíčko carrera, alebo nám napíšte na e-mail: hotelcarrera@rsnet.sk